علت سه رنگ بودن پرچم ایران + راز پرچم ایران

دسته بندی مقالات
1400.07.13
بهتر است تا قبل از این که به بررسی رمز و رازهای پرچم ایران بپردازیم، ببینیم که اصلا وجود پرچم […]
علت سه رنگ بودن پرچم ایران + راز پرچم ایران
آنچه در این مقاله میخوانید

بهتر است تا قبل از این که به بررسی رمز و رازهای پرچم ایران بپردازیم، ببینیم که اصلا وجود پرچم برای کشورها چه معنی ای میدهد؟

هر کشوری را در جهان اول با نماد و پرچمش می شناسند. تصاویری که از نشانه ها و نمادهای مختلف و با رنگ های مختلف اما با نکات ریز روانشناسی تشکیل میشوند را به عنوان پرچم و یا درفش میشناسند. که کدهایی را در ذهن بینندگان خود به وجود می آورند تا ذهنیت بینندگان خود را مستقیما به سمت کشور و سرزمینی خاص هدایت کنند. و اما هر کدام از این پرچم ها معنای متفاوتی نسبت به دیگری دارند. که در ادامه با ما در طهران پرچم همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، معنای پرچم کشور عزیزمان ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

پرچم جمهموری اسلامی ایران

فروش ویژه: پرچم و ریسه ۲۲ بهمن

رازهای نهفته در پرچم ایران

سه رنگ به کار رفته در پرچم ایران به چه معناست؟

پرچم جمهوری اسلامی ایران دارای سه رنگ (سبز، سفید، قرمز) میباشد که در وسط آن کلمه مقدس “الله“ نقش بسته و در اطراف، شعار مقدس “الله اکبر“ زینت بخش آن است.

  • رنگ سبز پرچم: نشان دهنده ی رشد و آبادانی است، و منعکس کننده آرمانهای ملت بزرگ ایران، برای داشتن کشوری آباد و توسعه یافته. همچنین این رنگ وجود دین و اسلام را که نشان از 99%  مسلمان بودن مردم ایران است، می باشد.
  • رنگ سفید پرچم: بیان کننده ی صلح طلبی ملت بزرگ ایران است، ملت مسلمان ایران تحت تاثیر تعلیمات دین مبین اسلام، صلح و آرامش را برای تمام همنوعان خود خواهان است.
  • رنگ قرمز پرچم: رنگی است که شادی و نشاط به همراه دارد. همچنین نشانه صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران در برابر تجاوزکاران است، ملت مسلمان ایران همچنانکه در عمل نیز نشان داده است در دفاع از حقوق مرز و بوم و اعتقادات خویش تا پای جان می ایستد.

کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمانهای ملت ایران است که در سایه این نامهای مقدس و دین مبین اسلام تجلی می یابد.

پرچم ایران الله

 

گردآوری توسط: طهران پرچم