علت سه رنگ بودن پرچم ایران + راز پرچم ایران

دسته بندی :مقالات 22 جولای 2019

بهتر است تا قبل از این که به بررسی رمز و رازهای پرچم ایران بپردازیم، ببینیم که اصلا وجود پرچم برای کشورها چه معنی ای میدهد؟

هر کشوری را در جهان اول با نماد و پرچمش می شناسند. تصاویری که از نشانه ها و نمادهای مختلف و با رنگ های مختلف اما با نکات ریز روانشناسی تشکیل میشوند را به عنوان پرچم و یا درفش میشناسند. که کدهایی را در ذهن بینندگان خود به وجود می آورند تا ذهنیت بینندگان خود را مستقیما به سمت کشور و سرزمینی خاص هدایت کنند. و اما هر کدام از این پرچم ها معنای متفاوتی نسبت به دیگری دارند. که در ادامه با ما در طهران پرچم همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، معنای پرچم کشور عزیزمان ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

مشاهده محصولات مرتبط: پرچم تشریفات ایران

رازهای نهفته در پرچم ایران

مشاهده محصولات مرتبط: پایه پرچم

سه رنگ به کار رفته در پرچم ایران به چه معناست؟

پرچم جمهوری اسلامی ایران دارای سه رنگ (سبز، سفید، قرمز) میباشد که در وسط آن کلمه مقدس “الله“ نقش بسته و در اطراف، شعار مقدس “الله اکبر“ زینت بخش آن است.

سفارش پرچم رومیزی ایران: خرید پرچم رومیزی

رنگ سبز پرچم:

نشان دهنده ی رشد و آبادانی است، و منعکس کننده آرمانهای ملت بزرگ ایران، برای داشتن کشوری آباد و توسعه یافته. همچنین این رنگ وجود دین و اسلام را که نشان از 99%  مسلمان بودن مردم ایران است، می باشد.

رنگ سفید پرچم:

بیان کننده ی صلح طلبی ملت بزرگ ایران است، ملت مسلمان ایران تحت تاثیر تعلیمات دین مبین اسلام، صلح و آرامش را برای تمام همنوعان خود خواهان است.

رنگ قرمز پرچم:

رنگی است که شادی و نشاط به همراه دارد. همچنین نشانه صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران در برابر تجاوزکاران است، ملت مسلمان ایران همچنانکه در عمل نیز نشان داده است در دفاع از حقوق مرز وبوم و اعتقادات خویش تا پای جان می ایستد.

کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمانهای ملت ایران است که در سایه این نامهای مقدس و دین مبین اسلام تجلی می یابد.

سفارش پرچم:  چاپ پرچم فوری

پرچم ایران الله

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

گردآوری توسط: طهران پرچم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: