راز پرچم کشور انگلیس

دسته بندی :مقالات 22 جولای 2019
راز پرچم کشور انگلیس

پرچم کشور انگلیس ترکیبی از سه پرچم متعلق به کشورهای دیگر است:

  • پرچم انگلستان با صلیب سرخ جرجیس.
  • پرچم اسکاتلند با صلیب سنت آندریاس و زمینه ی آبی.
  • پرچم ایرلند شمالی با صلیب x مانند سنت پاتریک.

این سه اتحادیه تحت فرمانروایی یک دولت هستند. صلیب قرمز سنت جورج (قدیس حامی انگلستان و ویلز) در پس زمینه سفید، صلیب سنت پاتریک (قدیس حامی ایرلند) در پس زمینه سفید و صلیب ضربدری اندرو (قدیس حامی اسکاتلند) در پس زمینه آبی.

نکته: با این که ولز نیز جزئی از انگلستان است، اما در پرچم به آن اشاره‌ ای نشده، چرا که ویلز زمان طراحی پرچم، بخشی از خاک انگلیس بود. این پرچم برای نخستین بار در ۱ ژانویهٔ ۱۸۰۱ به رسمیت شناخته شد و به عنوان پرچم غیر نظامی و پرچم استان شناخته می ‌شود و همچنین دارای تناسب ۱:۲ است.

رازهای نهفته در پرچم کشور انگلیس:

پرچم-رسمی-کشور-انگلیسهمانند نام، پرچم و نشان هر کشور میتواند نقش مهمی در شناخت آن سرزمین داشته باشد و نشان دهنده انگیزه ها، آرمان ها و چگونگی نگرش سیاسی و مذهب یک ملت و در مجموع بیان کننده شرایط جغرافیایی، فرهنگی و حوادث سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت است.

هر کشور با ترکیبی از رنگ ‌های مختلف، نمادی خاص برای خود و مردمش ساخته است که به عنوان هویت آن کشور محسوب میشود. اما واقعا در پس انتخاب این رنگ‌ ها چه مفاهیم و رازهایی پنهان است.

پرچم پادشاهی بریتانیا:

پرچم پادشاهی بریتانیا

پرچم بریتانیا یا پرچم اتحاد یا نشان اتحاد، پرچم رسمی کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.

پیشنهاد مطالعه: راز های پرچم آمریکا

این پرچم مشهور پس از تشکیل کشور پادشاهی متحد در سال ۱۷۰۷ میلادی در پی اتحاد پادشاهی انگلستان (شامل انگلستان و ولز) با پادشاهی اسکاتلند به وجود آمد. در قرن ۱۹ میلادی، نشان پرچم ایرلند نیز به آن اضافه شد.

این را بدانید که پرچم بریتانیا، در 300 سال گذشته در پرچم برخی کشورها نظیر هند، استرالیا، قبرس، امریکا، نیوزلند، جامائیکا، سنگاپور و … نقش داشته است. که امروزه تنها چهار کشور از قلمروهای همسود بریتانیا که شامل استرالیا، نیوزلند، فیجی و تووالو نقش بیتانیا را در پرچم خود حفظ نموده اند. همچنین نقش این پرچم همچنان در پرچم برخی از استان‌ های کانادا (بریتیش کلمبیا، مانیتوبا و آنتاریو) و پرچم ایالت هاوایی در ایالات متحده آمریکا حضور دارد.

پرچم بریتانیا

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

گردآوری شده توسط: طهران پرچم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: